Adam Rogulski Spartan Yoga | tel. 798 706 509 | e-mail: adam@spartanyoga.pl

Dlaczego tak drogo?

Zajęcia grupowe Spartan Yoga - półksiężyc

Pytanie na ogół nie na miejscu, ale pada dość często w rozmowach.

Po pierwsze, to jest tanio. Biorąc pod uwagę kameralność zajęć i w związku z tym bezpośrednie zaangażowanie prowadzącego w każdego ich uczestnika, jego doświadczenie oraz  złożoność oferowanego programu treningowego, dostosowywanie do możliwości każdego z ćwiczących w oparciu o jego dysfunkcje ruchowe, osłabienie, kontuzje, to jest bardzo tanio.

Po drugie, za 10-15 minutową, często zupełnie nic nie wnoszącą wizytę u lekarza, najczęściej kiepskiego, płaci się obecnie od 150 do 500 zł. Za lepsze piwo 30 zł, to nie jest duża kwota. 17-20 zł za kubek mrożonej kawy o realnej wartości 1-2 zł. Podobnie wyglądają ceny herbaty. Dalej można by wymieniać różdżkarzy, badaczy żywej kropli krwi, speców od biorezonansu, ogromną większość tzw. coachów, sprzedawców suplementów, zapperów czy różnych żałosnych idei mających uzdrawiać ludzi, ich relacje, a nie mających nic wspólnego z wiedzą o człowieku, anatomii, fizjologii itp. itd.

Po trzecie, w jednym miejscu, pod kontrolą prowadzącego uczycie się bardzo różnych rzeczy. Joga, gimnastyka, trening siłowy, kalistenika, stretching, karate, movement. Wszystko w oparciu o bogate doświadczenie, setki przeczytanych badań i analiz, w oparciu o konkretną, ciągle rozwijaną, dużym kosztem czasowym i materialnym wiedzę.

Po czwarte, dzięki bezpośredniej kontroli ze strony prowadzącego, bogatym wyjaśnieniom, a także dzięki własnoręcznemu często, ustawianiu i wprowadzanym na bieżąco korektom, nie tracicie czasu, unikacie kontuzji, uczycie się czuć własne ciała. Żadne kursy online i zajęcia w większych grupach nie są w stanie zastąpić takiego rozwiązania.

Po piąte, w dłuższej perspektywie czasowej, zaoszczędzicie na lekarzach, lekach, zielarzach, znachorach, fizjoterapeutach, psychoterapeutach, spowiednikach i środkach odurzających 😉

Po szóste, będziecie sprawniejsi, pewniejsi siebie, silniejsi, wytrzymalsi, zdrowsi, niezależni…

Po siódme, to nie są zajęcia zbiorowe jak w fitness klubie. Pracujemy konkretnie, wedle swoich możliwości, pod czujnym okiem prowadzącego, aby się rozwijać, aby obserwować zachodzące zmiany, aby sobie je uświadamiać, aby wreszcie poczuć, po ciężkiej fizycznej pracy i wyczerpaniu układu nerwowego, czym jest relaks, spokój, wyciszenie.