Adam Rogulski Spartan Yoga | tel. 798 706 509 | e-mail: adam@spartanyoga.pl

Spartan Yoga online – kurs podstaw.

Pozamykanie siłowni i fitness klubów troszeczkę pokrzyżowało wielu ludziom plany treningowe. Ruch, a zwłaszcza aktywność fizyczna o odpowiedniej intensywności, to bardzo istotne czynniki wpływające na dobrostan człowieka. Działa to na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim poprawia sprawność ruchową, siłę, wytrzymałość, równowagę, koordynację, mobilność czy szybkość i refleks. Dodatkową zaletą jest  pozytywny wpływ na samopoczucie. Nie do przecenienia jest również fakt, że taka aktywność, usprawnia nasz system immunologiczny oraz pozwala zapobiegać, a nawet cofać objawy wielu chorób przewlekłych, cywilizacyjnych czy neurodegeneracyjnych. 

Zdając sobie sprawę z problemów, których przyczyną jest brak systematycznej aktywności fizycznej oraz niemożność korzystania z regularnych zajęć fitness czy jogi, proponujemy Państwu udział w dwumiesięcznym kursie Spartan Yogi online… ale nie tylko.

Kurs rozpocznie się w wtorek, 03.11.2020 o godz. 19:00. Będzie się składał z dwóch spotkań tygodniowo. Potrwa 2 miesiące, do 29.12.2020 ( 16 spotkań ). W jego trakcie poznacie podstawy Spartan Yogi, czyli połączenia jogi, kalisteniki, elementów treningu sztuk walki i ćwiczeń ruchowych. To dość obszerny materiał, dający solidne podstawy do dalszego, wszechstronnego rozwoju oraz poprawy zdrowia, sprawności, odzyskania wigoru, czy wreszcie zapoznania się z ideami tkwiącymi u podłoża szeroko pojętej Kultury Fizycznej

JOGA

Będziemy zatem uczyć, jak poprawnie wykonywać asany, jak łączyć ruch z oddechem i czemu jest to istotne. Dowiemy się też, że historia asan nie jest tak stara jak sugeruje wielu jej nauczycieli i wyjaśnimy pochodzenie tego mitu.

KALISTENIKA

Zaprezentujemy ćwiczenia treningu kalistenicznego czyli treningu siłowego z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, co do którego mamy w zasadzie pewność starożytnego pochodzenia – oczywiście nie wszystkich ćwiczeń

RUCH – MOVEMENT – TANIEC

Ćwiczenia ruchowe, które w sposób naturalny rozwijają naszą sprawność, koordynację i orientację w przestrzeni oraz wzmacniają i uelastyczniają cały aparat ruchu.

KARATE

Najbardziej kontrowersyjna (zupełnie niepotrzebnie) część zajęć. Poznamy tylko bardzo podstawowe techniki karate, których zadaniem będzie, nie tyle nauczenie Was tej trudnej sztuki, ile pracy z ciałem w sposób odmienny od tego obowiązującego w jodze. Joga, niestety nie przygotowuje nas efektywnie do wykonywania dynamicznych, gwałtownych ruchów, z których w życiu przychodzi nam czasami korzystać. Dodamy zatem trochę dynamiki, która zdecydowanie zwiększy Wasz potencjał i pozwoli na znacznie sprawniejsze funkcjonowanie, tak w życiu codziennym, jak i w niecodziennych przypadkach.

CELE

Nie będzie to typowy kurs jogi. Zdecydowanie wykroczymy poza jej klasyczne ramy, odrzucając to, co nieprzydatne i zbudowane na fałszywych założeniach. Sięgniemy po to, co potrzebne, co pomoże zbudować silne, sprawne i zdrowe ciała oraz dostarczy podstaw wiedzy i zrozumienia na temat ich działania.

Obalimy sporo mitów związanych z jogą, trybem życia, zdrowiem. Pokażemy jednocześnie, że joga może być bardzo praktyczną współcześnie, ale w oparciu o rzetelną wiedzę o człowieku, w połączeniu z pomijanymi przez wielu nauczycieli podstawowymi ćwiczeniami kalistenicznymi i ruchowymi.

PROGRAM

Program zajęć obejmował zatem będzie takie tematy:

DLA KOGO?

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, dorosłych. Poziom sprawności nie ma znaczenia. Zachęcamy wręcz osoby mało sprawne do udziału w kursie.

CENA

Koszt trwającego 2 miesiące kursu, to:

OFERTA SPECJALNA

Dla uczestników w poprzednich edycji kursu, lub posiadaczy aktywnych karnetów, mamy specjalną ofertę:

FORMUŁA