Adam Rogulski Spartan Yoga | tel. 798 706 509 | e-mail: adam@spartanyoga.pl

Kurs podstaw Spartan Yogi

Kurs podstaw Spartan Yogi

Kurs podstaw jogi i kalisteniki z elementami karate i stretchingu

Zapraszam serdecznie wszystkich spragnionych ruchu, szukających inspiracji dla własnej aktywności, nie wiedzących od czego zacząć, pragnących urozmaicić dotychczasową aktywność oraz tych, którzy w czas pandemii postanowili o siebie bardziej zadbać, na kurs podstaw Spartan Yogi.

Kurs rozpocznie się w poniedziałek, 07.06.2021 o godz. 1800. Będzie się składał z 16 spotkań, dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i środy na sali Szkoły Podstawowej nr 8 w Sosnowcu przy ul. Teatralnej 8. Potrwa 2 miesiące, do 28.07.2021. W jego trakcie poznacie podstawy Spartan Yogi, czyli połączenia jogi, kalisteniki, elementów treningu sztuk walki i ćwiczeń ruchowych. To dość obszerny materiał, dający solidne podstawy do dalszego, wszechstronnego rozwoju oraz poprawy zdrowia, sprawności, odzyskania wigoru, czy wreszcie zapoznania się z ideami tkwiącymi u podłoża szeroko pojętej Kultury Fizycznej.

JOGA

Nauczycie się poprawnie wykonywać asany, łączyć ruch z oddechem. Dowiecie się czemu jest to istotne. Zapoznacie się też z zarysem historii współczesnej jogi posturalnej jako wyniku złożonej, międzynarodowej wymiany idei oraz praktyk. Będziecie zaskoczeni.

KALISTENIKA

Poznacie podstawowe ćwiczenia treningu kalistenicznego czyli treningu siłowego z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, którego tradycja sięga czasów co najmniej starożytnej Grecji. 

STRETCHING

Dowiecie się jak się rozciągać, poznacie metodologię oraz poprawne wykonywanie zarówno statycznych jak i dynamicznych ćwiczeń rozciągających. Praca nad poprawą elastyczności i gibkości pozwoli Wam na pełniejsze wykorzystanie potencjału Waszych ciał.

RUCH ( MOVEMENT )

Ćwiczenia ruchowe, które w sposób naturalny rozwijają naszą sprawność, koordynację i orientację w przestrzeni oraz wzmacniają i uelastyczniają cały aparat ruchu.

KARATE

Najbardziej kontrowersyjna (zupełnie niepotrzebnie) część zajęć. Poznacie tylko bardzo podstawowe techniki karate, których zadaniem będzie, nie tyle nauczenie Was tej trudnej sztuki, ile pracy z ciałem w sposób odmienny od tego obowiązującego w jodze. Joga, niestety nie przygotowuje nas efektywnie do wykonywania dynamicznych, gwałtownych ruchów, z których w życiu przychodzi nam często korzystać. Dodanie zatem trochę dynamiki, zdecydowanie zwiększy Wasz potencjał i pozwoli na znacznie sprawniejsze funkcjonowanie, tak w życiu codziennym, jak i w niecodziennych przypadkach. 

CELE

Nie będzie to typowy kurs jogi. Zdecydowanie wykroczymy poza jej klasyczne ramy, odrzucając to, co nieprzydatne i zbudowane na fałszywych założeniach. Sięgniemy po to, co potrzebne, co pomoże zbudować silne, sprawne i zdrowe ciała oraz dostarczy podstaw wiedzy i zrozumienia na temat ich działania.

Obalimy sporo mitów związanych z jogą, trybem życia, zdrowiem. Pokażemy jednocześnie, że joga może być bardzo praktyczną współcześnie, ale w oparciu o rzetelną wiedzę o człowieku, w połączeniu z pomijanymi przez wielu nauczycieli podstawowymi ćwiczeniami kalistenicznymi i ruchowymi.

PROGRAM

Program zajęć obejmował zatem będzie takie tematy:

DLA KOGO?

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, dorosłych i młodzieży. Poziom sprawności nie ma znaczenia. Program zajęć jest bogaty, mimo to, tak poukładany, aby był dostępny dla jak najszerszego spektrum osób zainteresowanych. Zachęcamy wręcz osoby mało sprawne do udziału w kursie.

CENA

Koszt trwającego 2 miesiące kursu, to:

OFERTA SPECJALNA

Dla uczestników w poprzednich edycji kursu, lub posiadaczy karnetów i uczestników treningów personalnych mamy specjalną ofertę.

Zdając sobie sprawę z poważnego spadku formy większości z Was, zapraszam Was gorąco do udziału w kursie. Cele, to głównie odświeżenie wiadomości i stopniowy powrót do formy sprzed pandemii.

Dla wszystkich uczestników bieżącej edycji kursu, możliwość zakupu treningu personalnego z jednym z prowadzących

FORMUŁA

PROWADZĄCY

DSC02440

Justyna Anna Jasica

Nauczycielka jogi Instruktorka Rekreacji Ruchowej w oparciu o system Hatha-Joga, uprawnienia nadane przez GWSH Katowice.

Spartan-movement.6

Adam Rogulski

Instruktor Rekreacji Ruchowej w oparciu o system Hatha-Joga, uprawnienia nadane przez GWSH Katowice. Karateka z 30 letnim stażem.