Księga życzeń

Mój drogi Mikołaju!
Rok mija pomału, to i podsumowań czas nadszedł.

No cóż, trudno nie zauważyć, iż pomimo starań wielu, będąc grzecznym i dojrzałym już mężczyzną, aktów absolutnie niegrzecznych żem dokonywał. Część z nich sobie tylko znanymi pozostawię, a część, pośród ogółu i osób poszczególnych znanymi jest. Bywa też, że są i takie, które znają niektórzy, a jam ich nieświadom, ale te uznałbym raczej za niebyłe, bo albo w nieświadomości realizowane, albo wydumane.

Nie wiem przeto, czym bardziej na rózgę, czy może jednak na prezenta jakoweś zasłużył. Podejrzewam jednak, iż po trochu jednego i drugiego dostać powinienem, bo jak stoi w piśmie: „Kto jest bez grzechu, niechaj pierwszy rzuci kamień!”

Uznawszy zatem przewinienia swoje i obiecując sobie przede wszystkim,  poprawę (innym też, ale trochę mniej niż sobie), listę życzeń do Mikołaja tutaj przekazuję, których spełnienie, mogłoby w realizacji tejże obietnicy mi pomóc, zachęcając mnie do jej aktywnego wypełnienia.  

TERMOS OBIADOWY NA ŻYWNOŚĆ ESBIT - 1L

Termos Esbit na żywność, lody, zupy - 1L
Producent: Esbit/Niemcy

Termos obiadowy ESBIT Food Jug wykonany jest z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Zabezpieczony jest z zewnątrz specjalną powłoką antypoślizgową co utrudnia wyślizgnięcie się ze spoconej dłoni czy dłoni w rękawiczce.

Również wymiary termosu zostały tak dobrane, aby operowanie nim nie nastręczało trudności. Niezależnie od pojemności ma on także tę samą średnicę – różni się tylko wysokością. Jak w praktycznie wszystkich termosach za utrzymanie temperatury odpowiada jego dwuwarstwowa konstrukcja z próżnia oraz strefami o zwiększonej oporności cieplnej. Ponadto w odróżnieniu id innych konstrukcji w Food Jug wewnętrzna warstwa pokryta została dodatkowo warstwą srebra. Skutkuje to w sposób dwojaki

  • podnosi ono właściwości termiczne termosu
  • działa antybakteryjnie i ułatwia usuwanie ewentualnego osadu.

Obiektyw TTArtisan 50mm f/1,2 - mocowanie Sony E

TTArtisan 50mm f1.2 to manualny obiektyw przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z matrycami APS-C.

Składająca się z dziesięciu listków przysłona o maksymalnej wartości f/1.2 sprawia, że obiektyw jest doskonałym wyborem do fotografii portretowej. Pozwala na uzyskanie płytkiej głębi ostrości, dającej piękny efekt odcięcia pierwszego planu od tła.

Konstrukcja optyczna inspirowana Sonnarem sprawia, że priorytetowe znaczenie ma przede wszystkim ostrość w centrum kadru oraz minimalizacja dystorsji.

Ekwiwalent ogniskowej dla pełnej klatki to 75mm, zatem obiektyw świetnie sprawdzi się w fotografii portretowej.

Kettle żeliwne zestaw 4kg, 8kg, 12kg, 16kg, 20kg, 24kg, 28kg, 32kg

Przeznaczenie:

do treningu crossfit i siłowego

Specyfikacja:
  • ciężar: 1x4 kg, 1x8 kg, 1x12 kg, 1x16 kg, 1x20 kg, 1x24 kg, 1x28 kg, 1x32 kg
  • powłoka: winyl/guma
  • wypełnienie: winyl
  • producent: Gorilla Sports
Idealne do treningu siłowego i poprawy równowagi

Ciężarek kettle to idealny produkt dla każdego, kto chce pracować nad zwiększeniem siły mięśni. Prócz tego pomagają również poprawić równowagę i koordynację ruchów. Praca z kettlebell wymusza utrzymanie balansu ciała, co jest zasługą przesuniętego środka ciężkości. Dzięki temu przy treningu pracuje całe ciało!

Nie wiem jak Ty się na to zapatrujesz kochany, ale nie pogniewam się na żadną ze wspomnianych opcji.

Pozdrawiam i dużo zdrowia i satysfakcji życzę.
Twój Adam.